Kookonhoolitsus

Kookonhoolitsus on kõige imelisem kingitus, millega end hellitada pärast beebi sündi. See on hellust ja toetust tulvil rituaal, millega tähistatakse uue emadusteekonna algust. Eestis kookonhoolitsuseks nimetatav toetus kannab mujal mitmeid erinevaid nimesid, seda kutsutakse nii sulgemistseremooniaks, ema soojendamiseks kui ka emaduse tseremooniaks.

Kookonhoolitsus on sügavuti tervendav traditsioon, millega tähistatakse ühe teekonna lõppu ja teise algust. Sellega toetatakse naise taastumist pärast emaks saamist mitmel erineval tasandil. Füüsilises plaanis aitab kookonhoolitsus taastada kehas tasakaalu, toetab emaka kokkutõmbumist ja suurendab verevarustust. Emotsionaalselt maandav ja rahustav kookonhoolitsus aitab vabaneda rasedusest ja sünnitusest kogunenud pingetest ja annab võimaluse hinge tervenemiseks vaikuse ja rahu hetkedel. Spirituaalselt vaadeldakse sünnitust kui naise avanemist, mil ta läheb teise maailma oma lapsele järele – kookonhoolitsus aitab maailmadevahelise ukse sulgeda ja jõuda naisel turvaliselt tagasi oma keskmesse.

Kookonhoolitsus koosneb mitmest erinevast praktikast, mis kõik toetavad ema. Kostitan sind taimede, helide ja soojusega, kiigutan, paitan ja mähin nagu vastsündinud beebit, sest ema ja beebi vajadused on tihti väga sarnased.

5-tundi kestva toetuse jooksul pakun enda täielikku pühendumist:

 • Sinu abiga valin välja vürtsid, millest valmistada soojendav sünnitusjärgne jook
 • Aitan pehmelt ja õrnalt lahti mõtestada sünnitusel kogetut või mõnd teist teekonda, mis toetust vajab
 • Loon turvalise keskkonna ja kuulan sinu keha – mida jutustab tema oma kogemustest?
 • Valmistan ette lõõgastava lillevanni kogu kehale või ainult jalgadele, et pühitseda Sinu teekonda
 • Kiigutan sind rebozo sallidega sügavasse lõõgastusse
 • Hellitan taimede väega, pakkudes erilist taimekotimassaaži
 • Toetan sünnitusjärgset taastumist rikkaliku õlimassaažiga kõhule
 • Mähin sind toetavasse kookonisse, kasutades 9 lina, mis sümboliseerivad 9 raseduskuud. Annan aega terveneda ning seejärel uuesti sündida, lennelda, õitseda.

Millal?

 • Kookonhoolitsus sobib naistele, kellel on sünnitusest möödas vähemalt 2 nädalat (keisrilõike puhul kauem).
 • Kookonhoolitsus sobib naistele, kes on emaks saanud juba aastaid tagasi.
 • Kookonhoolitsus sobib naistele, kes vajavad tuge mõne hoopis teistsuguse teekonna sulgemisel, nt raseduse katkemisel, imetamise lõpetamisel, suhtest lahkumisel.

Kus?

Kookonhoolitsust tulen tegema sinu koju, et sul oleks võimalikult mugav minu toetust vastu võtta. Hea, kui keegi saaks sel ajal olla sinu beebiga ja tuua beebi sulle toitmisteks ja hetkedeks, mil igatsus muutub liiga suureks.

Hind: 300 EUR.

Piirkond: Harjumaa.

Broneerimiseks kirjuta: doula@neljastrimester.ee

en_GB
Scroll to Top