Beebimassaaž
Kõik imetajad masseerivad oma vastsündinuid, puhastades neid hoolikalt keelega. Ema ja lapse omavahelises suhtes mängivad puudutused ja nahk-naha kontakt tähtsat rolli nii turvalise kiindumussuhte loomisel kui ka imetamise õnnestumisel.
Puudutusel on kahtlemata võlujõud, mis teeb beebimassaažist imelise viisi beebiga suhtlemiseks, tema eakohase arengu toetamiseks, läheduse jagamiseks ja mitmete terviseprobleemide leevendamiseks.
Minu huvi beebimassaaži vastu sai alguse minu poja esimesel elukuul, kui tundsin tohutut abitust seoses tema gaasivaludega. Õnnekombel sattusin kokku doulaga, kes valdas beebimassaaži võtteid, mida sain kodus oma poja abistamiseks kasutada. Kuid gaasivalude leevendamine on vaid väga väike osa sellest, millist kasu massaaž ja võimlemine pakuvad. Olen tänulik, et mul on täna oskused hindamaks last tervikuna, vähendamaks beebi ja väikelapse lihaspingeid, parandamaks liigeste liikuvust, aitamaks kaasa imiku motoorsele arengule ja toetamaks ka oma lapsi nende füüsilises arengus läbi puudutuste ja mänguliste tegevuste.
Ja see pole veel kõik, uuringud näitavad ka, et beebimassaaž:
-
aitab beebidel (eriti enneaegsetel ja madala sünnikaaluga imikutel) kaalus juurde võtta
-
aitab beebidel kiiremini uinuda ja kauem magada
-
vähendab stressihormoonide taset veres ja muudab beebid rõõmsamaks
-
soodustab uute oskuste õppimist
-
toetab lapse sotsiaalset, emotsionaalset ja kognitiivset arengut
-
leevendab kõhukinnisust ja gaasidest ja koolikutest tingitud valu
-
avardab beebi teadlikkust oma kehast, parandab lihastoonust ja koordinatsiooni
-
aitab kaasa lähedussuhte tekkimisele läbi silmside, puudutuste, naeratuste ja hääle ja suurendab lapsevanema enesekindlust lapse eest hoolitsemisel
Beebimassaaži pakun osana sünnitusjärgsest toetusest.